Nadcasty

Audio

Video

Nadšený učitel angličtiny z Brna Bronislav Sobotka přišel do Nadcastu. Celebrita mezi angličtináři a sympatický muž, který chce rozmluvit Česko. A protože venku pršelo, byl z toho bezmála půlhodinový rozhovor v improvizovaném studiu pod střechou. O tom, jak mu angličtina nešla, o jeho dislexii, půlmaratónu, bývalém premiérovi, vtipech, noci o hladu a navrch historky, které s angličtinou zažil on, nebo jeho studenti.

Krátce před výkopem nejslavnějšího fotbalového derby se na holešovické střeše probírají šance obou týmů. Moderátoři Fanda Matějíček a Petr Vondráček do toho zamotali nejošklivější góly Ivana Haška a Alexe Krále, pár vtipů a herce z Brna. Dejte odběr.

Influencer Immanuel Adenubi je mimořádně sympatický propagátor fitness. Jeho Nadcast začínáme mobilní ochutnávkou pro milovníky technologických novinek. Celý díl se na Youtube objeví během víkendu.

Je svůj a spoustu lidí tím dráždí. Možná vás však překvapí, jak přímočaře reportér, kuchař a kutil přemýšlí. A jeho historky z kláštera, nebo příhoda s nákupem domu vás mile naladí. Na konci přijde pálivý šok.

Tento Nadcast jsme natočili na Bartolomějském posvícení v Milevsku v sobotu 26.srpna. Hlavní hvězdou městských slavností byla skupina Jelen, její lídr Jindra Polák si rád udělal čas.

Ve čtvrtek 24.srpna vysílali moderátoři Fanda Matějíček a Petr Vondráček živě. Padly sice dva tři vtipy, ale jinak to byl čistě nezávazný pokec o únavě. Prostě - první živé vysílání.

Elvis Presley zemřel před 46 lety - sociální sítě žijí údajným návratem české hokejové hvězdy do NHL - Česko je prý velmocí plešounů. Moderátoři Fanda Matějíček a Petr Vondráček přihodili pár vtipů a dvě hádanky.

Vynikající klavírista a skladatel Zoltán Sallai je známý jako člen skupiny No Name. Je autorem řady hitů, učí na košické konzervatoři a dojíždí do 830 kilometrů vzdáleného Nýrska. Proč a za kým? Jak se dostal ze závislosti na alkoholu? Co s ním dělá otužování a jak si No Name dělí výdělky? Mimochodem - dojde i dva vtipy v maďarštině. Nic na tom nezměnil ani silný vítr, který po celé natáčení foukal.

Poslední červencové vydání podcastu Fandy Matějíčka a Petra Vondráčka si posvítilo na restaurace, jídlo, na kulinářské dovednosti Šárky Vaňkové, třicetiletou válku i dánské chlastání. Navrch přidal Petr pár hospodských vtipů. Dejte odběr.

V sobotu 22. července slaví muzikant Václav Lebeda 31.narozeniny. Doma má tři děti, manželku a na sítích hity. Žádné hvězdné manýry, žádná přetvářka. Víte, že ho s Pokáčem seznámila zubařka? Že chtěl během covidu pracovat v lese? Slyšeli jste, jak vybíral netradiční jména pro své děti? Co ho vytáčí k nepříčetnosti? Který moderátor na něj sprostě řval v talentové soutěži? A že pozná lidi po čichu? Poslechněte si nový Nadcast a dejte odběr.

Kdy to byloi? Napište nám do komentářů a přitom si poslechněte cestovatelský pel-mel Fandy Matějíčka a Petra Vondráčka. To máte Chorvatsko, Srbsko, NDR, Spojené Státy a dokonce i Rusko. Dejte odběr a hezké léto!

Do posledního červnového Nadcastu přišla zpěvačka a herečka Šárka Vaňková. Dva dny poté, co v téměř všech českých denících proběhla zpráva o jejím vztahu s hudebníkem, který je v tomhle pořadu doma. Není proto divu, že se do Fandova rozhovoru s hvězdou 1.řady pořadu Česko hledá Superstar vešel i Petr Vondráček.

Všichni mají podcast, my dva máme Nadcast. Fanda Matějíček a Petr Vondráček se scházejí kvůli zvěři domácí.

Výjimečná československá novinářka, glosátorka a influencerka přišla na větrnou hůrku. Na holešovické střeše vypráví Zuzana Bubílková o těžkém odchodu ze slovenské televize, vyhazovu z Novy, moderování s Otou Černým a Slávkem Šimkem, o svých rodičích nebo o tom, jak vymýšlí vtipy.

Emoce vychladly, hokej je u ledu a proto se s desetidenním odstupem vracíme k letošnímu MS v hokeji. Víte, že hokejové svaz hledá mluvčího? A že už se zase spekuluje o odvolání reprerezentačního trenéra? Poslechněte Fandu a bandu. Á propops: přehřál se nám mobil zapůjčený od @ceskotocimobilem, takže jsme bez videa :)

Všichni mají podcast, my dva máme Nadcast. Nad Prahou, na holešovické střeše se čas od času setkáváme, abychom plácali páté přes deváté. Tentokrát dojde na maďarská přísloví, sbírání známek i na bulvárem propíraného Petra Vondráčka.

Napsal stohy recenzí, nekrologů, esejí, aktualit, rozborů a úvah. Jeden z nejznámějších hudebních publicistů v Česku je hostem Nadcastu. Vypráví, co po něm chtěla údajná dcera Michala Davida, proč neexistuje hudební nevkus a o co se mu (ne)líbilo na letošním ročníku Eurovision Song Contest.

Česká televize v květnu oslavila 70.výročí svého vysílání. Jedna z jejích tváří, legendární programový hlasatel Alexander Hemala, vzpomíná na 40 roků, které na obrazovce strávil. Víte, že bydlel ve stejném domě jako Stella Zázvorková, Hana Hegerová nebo Josef Hlinomaz? Jaký byl jeho kamarád Jiří Wimmer v soukromí? Co dělal po konci hlasatelské kariéry? Poslechněte si 9.díl Nadcastu.

Je skoro vším, čím může umělec být. Je autorem hitů, patří mezi nejlepší domácí textaře, píše filmovou muziku, dělá i do divadla nebo seriálu. V čerstvém Nadcastu však mluví Ondřej Ládek také o svých dětech, alergii, humoru v dodávce, nebo Realu Madrid.

Měl to být cestovatelský Nadcast Fandovy bandy. Jenže se to zvrtlo: zazvonil zvonek a přišel host. A protože si Petr od věhlasné kostýmní výtvarnice Ivy Havlůjové vyzvedl nový oblek na vystoupení, došlo i na Elvise. Jedna otázka však padnout musela: s kým jsi byl v tom Londýně, Petře Vondráčku?

Živě na Play.cz
Živě na Radia.cz
Historie přehrávání